Portal  |   Fırat Üniversitesi  |   English
 
 
 
Eğitim Fakültesi
 
 
Anasayfa
Fakültemiz Hakkında
Stratejik Plan
Misyon ve Vizyon
Dekan
Yönetim
Akademik Birimler
Akademik Personel
Görev Tanımları
İdari Kadro
Duyurular
Haberler
Mezun Bilgi Sistemi
Dekanın Mesajı
Yönetim Kurulu
Fakülte Kurulu
Anabilim Dalı Başkanları
Ders ve Sınav Programları
Pedagojik Formasyon Eğitimi
AKTS (ECTS)
Proje ve Araştırma Destek Birimi
Erasmus Koordinatörleri
İletişim
Telefon Defteri
Etkinlikler
Formlar
Taşınır Rehberi
Öğretmenlik Uygulaması ve Okul Deneyimi
Katalog Web Sitesi

3 Geri

5 Ana Sayfa


FAKÜLTEMİZ ULAŞIM BİLGİLERİ

Fakültemizin bulunduğu il olan Elazığ’a kara, hava ve demiryolu ile ulaşmak mümkündür.

İstanbul’a 1200, Ankara’ya 800 km. uzaklıktadır.

I. Karayolu ulaşımı ve Otobüs Firmaları: Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya, Konya, Hatay ve Trabzon ile bu iller arasındaki illerden Elazığ’a her gün karşılıklı otobüs seferleri bulunmaktadır. Elazığ’ın firmaları; Murat, Hazar, Elazığlılar firmalarıdır. Ayrıca, Van, Diyarbakır, Bingöl ve Tunceli firmaları ile de Elazığ’a ulaşmak mümkündür.

II. Hava Yolu: Her gün Ankara-Elazığ, İstanbul-Elazığ uçak seferleri karşılıklı olarak yapılmaktadır. Ankara veya İstanbul bağlantılı olarak İzmir, Antalya ve Trabzon’a ulaşmak mümkündür.

Eğer Elazığ’a doğrudan uçak bulanamaz ise veya özel hava yolu şirketleri ile daha ucuz bilet bulunduğu takdirde İstanbul-Malatya veya İstanbul-Diyarbakır üzerinden de gelinebilir. Malatya Erhaç Havaalanı’ndan Havaş ile şehir merkezine ve oradan hemen her yarım saatte Elazığ’a dolmuş ile gelmek mümkündür.

Keza Diyarbakır’dan da Elazığ’a şehirlerarası dolmuşla gelmek çok kolaydır. Diyarbakır Havaalanı’ndan Elazığ yaklaşık 2, Malatya’dan da 1,5 saat sürmektedir.

III. Demiryolu: İstanbul-Tatvan-Van Demiryolu Elazığ’dan geçmektedir. Adana Ekspresi de her gün karşılıklı seferler yapmaktadır.

Fakültemiz, Fırat Üniversitesi Rektörlük Kampüsünde konuşlanmıştır. Gün içerisinde şehir içi toplu taşıma servisleri aracılığıyla Fakültemiz binalarının bulunduğu yere ulaşım mümkündür.
Bu sayfa 6342 defa okundu.