Portal  |   Fırat Üniversitesi  |   English
 
 
 
Bilgisayar Mühendisliği
 
 
Yönetim
Akademik Personel
İdari İşler
Yeni Web Sayfamız (YENI)
Ders Yönetim Sistemi
İkili Antlaşmalar
İletişim
Duyurular
Haberler
Mezun Bilgi Sistemi
Foto Galeri
Kazanılan Derece
Derece Seviyesi
Dersler
Kabul ve Kayıt Koşulları
Önceki Öğrenmenin Tanınması
Yeterlilik Koşulları ve Kuralları
Program Profili
Program Yeterlilikleri
İstihdam Olanakları
Üst Derece Programlarına Geçiş
Dersler- AKTS Kredileri
Ölçme ve Değerlendirme
Mezuniyet Koşulları
Öğrenme Şekli
Bölüm Bşk. ve AKTS Koord.
Katalog Web Sitesi

 

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 1995 yılında kurulmuş olup, 1997 yılında lisans eğitimine başlamıştır. Bölümümüz ilk mezunlarını 2000-2001 Eğitim-Öğretim yılında vermiştir. Bölümümüzün hem örgün hem de ikinci öğretim programları mevcuttur. Bu programlara her yıl 80 örgün öğretim,80 ikinci öğretim olmak üzere toplamda 160 öğrenci kayıt yaptırmaktadır. Şu an bölümümüze kayıtlı öğrenci sayısı 641’dir. Ayrıca bölümümüzde Yüksek Lisans ve Doktora programları mevcuttur. Eğitim ve Öğretim 17 Akademik Personel ile devam ettirilmektedir.

2008 yılında tamamlanan toplam 3000 m2 alana sahip yeni binamızda 8 Adet 50 kişilik sınıflar ve 60 kişilik Sayısal Elektronik Laboratuarı, 60 Kişilik Mikroişlemci Laboratuvarı, 50 kişilik PC laboratuarı, 28 adet PC ve çeşitli ağ donanımlarını içeren Sistem Laboratuarı ve 50 kişilik Unix Sistem Laboratuarı bulunmaktadır.

Bölümde son iki yılda 2 Tübitak araştırma, 2 Tübitak hızlı destek projesi tamamlanmış olup, aktif olarak 3 Tübitak araştırma projesi de devam etmektedir. Bu projeler ile son iki yılda Science Citation Index te taranan dergilerde toplam 20 araştırma makalesi ile çeşitli ulusal ve uluslararası konferanslarda 10 araştırma makalesi yayınlanmıştır. Bölümümüzde modern eğitimin tüm imkanlarını kullanarak, öğrencilerimize ulusal ve uluslararası alanda diğer üniversitelerle rekabet edecek seviyede eğitim vermeye çalışmaktayız. Bölümümüz mezunları gerek kamu sektöründe gerekse de özel sektörde istihdam edilmektedir.

 

 

 


Visual Paradigm Academic Partner Program has made possible the use of VP-UML at Firat University for educational purpose.

porno izleBu sayfa 241976 defa okundu.
Güncelleme tarihi : 14.09.2010 10:46:38