Portal  |   Fırat Üniversitesi  |   English
 
 
 
Teknik Bilimler MYO
 
 
Ana Sayfa
Yönetim
Bölümler
İdari İşler, Öğrenci İşleri
İletişim
Uzaktan Eğitim
Haberler
Mezun Bilgi Sistemi
Fırat Üniv. Anasayfa
Katalog Web Sitesi
 

UZAKTAN EĞİTİM EK KONTENJANDAN GELEN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE!!!

Bilgisayar Programcılığı Uzaktan Eğitim Öğrencilerimiz şu işlemleri yapmalılar:

Kaydınızı öğrenci işlerinden yaptıktan sonra danışmanınıza bizzat uğramanıza fayda var. Teknik Bilimler MYO Bilgisayar programcılığında Özgür KARADUMAN danışmanınızdır. Danışmanınızın derste olma gibi ihtimalleri karşısında sırasıyla Yrd. Doç. Dr. Mustafa KAYA ve Öğr. Gör. Ayhan ÇİFTÇİ'ye de gidebilirsiniz. Eğer bizlere ulaşırsanız aşağıdaki işlemleri sizlere anlatarak sistem hakkında daha detaylı bilgi vereceğiz ve bazı derslerimizin kitaplarını vereceğiz.

Kayıt esnasında verilen kimlikte öğrenci numaranız yazar ve pazartesinden itibaren de Fırat Üniversitesi öğrenci işlerine girebilmek için şifrenizi alacaksınız. Şifreyi alabilmek için 4393'e telefon edilecektir. Uzaktan eğitim öğrencisi olduğunuzu söyleyerek şifrenizi alınız. Bu şifreyi alınca Fırat Üniversitesi Ana sayfasından Öğrenci işleri otomasyonuna giriniz(kullanıcı adınız okul numaranızdır). Öğrenci işlerine girdiğinizde ders kaydı kısmında derslerinizi seçip ilerlyerek kaydınızı yapınız, ders onayları yine internet üzerinden danışmanınız tarafından yapılacaktır. Bu şifreyle her dönem başında girip kayıt yapacaksınız ve ders notlarına vb bilgelere ulaşacağınız öğrenci işleri platformudur.

Uzaktan eğitim derslerini alacağınız platform ise http://lms.firat.edu.tr adresiyle gireceğiniz Öğrenme Yönetim Sistemimizdir. Buraya artık kısaca LMS(Learning Menagement System) diyeceğiz. LMS sistemimiz tamamen uzaktan eğitimde kullanılan bir platformdur ve buraya girerken kullanıcı adınız ve şifreniz öğrenci işlerini girdiğinizinkinden farklı olacaktır. LMS sistemine girerken kullanıcı adınız TC kimlik numaranız ve şifreniz de TC kimlik numaranızın ilk 5 rakamı olacaktır. LMSye girdikten sonra sağ üst taraftaki kısayolları kullanarak derslere mesajlara profil bilgilerine ulaşabilirsiniz. İlk işiniz profilinizi tam ve doğru bilgilerle doldurmanızdır. Ardından derslere çalışmaya başlayabilirsiniz. Derslere tıkladıkdan sonra ders listesinden bir ders seçince çkan ekranda Ders Materyallerine gireceksiniz ve ders videolarına buradan erişeceksiniz. Hocalarınız derslerini buraya eklerler ve gerektiğinde alıştırmalar ödevler verebilirler. Ayrıca soru sormak için mesaj ve forumları kullanabilirsiniz.

Danışmanınız Özgür KARADUMANın emaili: okaraduman@firat.edu.tr, ozkaraduman23@hotmail.com cep:533 4681208 Oda dahili no:4404

Alternatif telefon no: 4386(Yrd.Doç.Dr.Mustafa Kaya)

Hepinize hayırlı olsun arkadaşlar...

Not: Bizimle mutlaka temesa geçiniz ve mutlaka kayıttan sonra bölümüze uğrayınız. Yukardakilerin daha da detayını bizden öğreniniz ve kitaplarınızı alınız...

Bu haber 1743 defa okundu.
Ekleme Tarihi : 27.09.2010 10:12:50